Nasza kadra

 Założyciele:

Katarzyna PrzeczekKatarzyna Przęczek 

Moja przygoda z tańcem zaczęła się w szkole podstawowej. Uczęszczałam też do szkoły muzycznej i grałam na pianinie. Jednak już po pierwszych zajęciach tanecznych wiedziałam, że będzie to moją pasją i sposobem na życie. Dokładnie tak się stało. Po dwóch latach zajęć w grupie szkolnej trenerka Maria Nowak zaprosiła mnie ,wraz z moim partnerem Tomkiem do klubu Fantazja, gdzie tańczyliśmy przez 11 lat. Zdobyliśmy sporo medali na turniejach tańca, których w książeczce startowej mamy ponad 100. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu 10.03.2001 wydało mi Zaświadczenie uprawniające do prowadzenia zajęć tanecznych. Firmę STUDIO RUCHU SK-ART założyłam w 2009r. Byłam już wtedy mamą trójki dzieci. Dzisiaj jako mama 5 dzieci wiem, że najważniejsze jest to, żeby dzieci chodzące na nasze zajęcia były zaopiekowane w sferze emocji i wyrażania siebie, a przez to uśmiechnięte i szczęśliwe. Przez lata budowałam Studio z kilkunastoma wspaniałymi instruktorami. Każdy coś od siebie wniósł i za to im bardzo dziękuję. Nasza ekipa stałe się powiększa, rozwijamy się na wielu płaszczyznach. Doskonalimy warsztat i techniki taneczne, śledzimy światowe trendy, łączymy doświadczenia ze specjalistami z zupełnie innych branż, by tworzyć nowe projekty w odpowiedzi na potrzeby naszych kursantów. Tak właśnie powstało ŻYRAFOWO  - piękne miejsce do rozwoju i radości dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Mam nadzieję, że każdy kto przekroczy jego próg przekona się, że kochamy naszą pracę i poświęcamy jej mnóstwo czasu nie czując zupełnie poświęcenia.


Michal Stolarek

Michał Stolarek

 Z wykształcenia i z zamiłowania jestem pedagogiem, który lubi dzielić się wiedzą, która zaprasza do refleksji. Moje najciekawsze studia rozwojowe to studia podyplomowe z Porozumienia bez Przemocy Marschalla Rosenberga na uczelni  Collegium Civitas. A wszystko zaczęło się od Akademii Przywództwa Liderów Oświaty Jacka Santorskiego i Instytutu Humanites.

Moje doświadczenie to ponaddziesięcioletnia praca wychowawczo - opiekuńcza z dziećmi oraz młodzieżą i 5 letnie doświadczenie przy tworzeniu i zarządzaniu szkoła podstawową (SP15 w Krakowie ;).

W Żyrafowie prowadzę warsztaty rozwojowe dla grup tanecznych oraz instruktorów. 


Nasza kadra

 

Natalia Bezrukikh

Natalia Bezrukikh

Swoją przygodą z tańcem rozpoczęłam w wieku 8 lat w zespole polskiego tańca ludowego „Syberyjski Krakowiaczek" (również później tańczyłam w dorosłej grupie zespołu „Syberyjski Krakowiak") w Abakanie w Rosji. W Lublinie tańczyłam w ZTL UMCS, po przeprowadzce do Krakowa od razu dołączyłam do ZPiT AGH im. W. Białowąsa „Krakus", gdzie tańczę do tej pory. W 2015 roku ukończyłam 8-letni dodatkowy program ogólnokształcący „Choreografia" w dyscyplinach taniec klasyczny, ludowy oraz sceniczny w Abakanie. Uczestnicząc w tym programie, wyobrażałam sobie, że kiedyś zacznę uczyć tańca. Od 2018 roku prowadzę zajęcia z baletu w krakowskich przedszkolach, szkołach podstawowych oraz centrach fitness.
W Żyrafowie Prowadzę zajęcia BALET DLA MALUSZKÓW oraz BALET DLA DZIECI.


NIkodemMiczołek

Nikodem Miziołek

Cześć! Nazywam się Nikodem Miczołek, mam 20 lat, jestem tancerzem i instruktorem tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpocząłem w wieku 6 lat. Obecnie zajmuję się hip hopem,
ale bliskie mojemu sercu są również takie style jak breaking, house oraz popping. Regularnie zdobywam doświadczenie podczas warsztatów zarówno z nauczycielami z Polski jak
i zagranicy. Od najmłodszych lat biorę udział w zawodach tanecznych, a na swoim koncie posiadam m.in. takie osiągnięcia jak: 2. miejsce na Full Out Dance Battle w Krakowie, TOP 16 Hip Hop na Red Bull BC One Poland Cypher czy 1. miejsce na Labirytmy Online Dance Contest. Podczas prowadzenia zajęć kładę duży nacisk na technikę oraz konsekwencję w działaniu, przy tym pamiętając, że taniec to forma wyrażania siebie i świetnej zabawy.


image0

Klaudia Gargula 

Cześć, nazywam się Klaudia Gargula, mam 23 lata i jestem studentka na akademii Górniczo hutniczej w Krakowie. Moja największa pasja już od dziecka jest taniec. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 4 lat jako tancerka baletowa, jednak ponad 10 lat temu moim sercem zawładnął hip hop. Cały czas się szkole u Polskich jak również zagranicznych tancerzy i choreografów. Aktualnie jestem instruktorem tańca dla dzieci i młodzieży oraz animatorem zabaw dziecięcych. Na zajęciach oczekuje od dzieciaków zaangażowania ale przede wszystkim mnóstwa uśmiechu oraz dobrej zabawy. 


Katarzyna KamodaKatarzyna Kamoda

Jestem dyplomowanym instruktorem i choreografem tańca. Swoje pierwsze kroki stawiałam w Osiedlowym Klubie „Kubuś". Później swoją pasje kontynuowałam w olkuskiej szkole tańca WENA pod okiem pana Roberta Chodary. Tam razem z grupą zdobywałam liczne nagrody i wysokie miejsca na zawodach i turniejach w Polsce jak i za granicą. Brałam udział w Dance Festival w Budapeszcie, tańczyłam na wielu pokazach m.in w Tetrze Variette czy w Teatrze Nowym. Aktualnie tańczę w krakowskiej grupie Elements, a w wolnym czasie swoją pasję i wiedzę przekazuje swoim podopiecznym na zajęciach tanecznych. Moje mogą pochwalić się już wieloma medalami!!!
Prowadzę w Żyrafowie zajęcia HIP-HOP -  formacja Feel the beat, New Squad oraz HIP-HOP dla Dorosłych.


Joanna KosinskaJoanna Kosińska

Jestem absolwentką AWF w Krakowie na kierunku Wychowanie Fizyczne o specjalizacji Odnowa Biologiczna i Menager Sportu. Sport jest ze mną od dziecka i uwielbiam szusować na nartach. Specjalizuję się w zajęciach wzmacniających, modelujących, ale również pilates, zdrowy kręgosłup i gimnastyka dla seniora. W swoich zajęciach staram się aktywizować do działania, motywować i zarazić miłością do sportu. Stale pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w licznych kursach, ponieważ zdaję sobie sprawę jak dynamicznie rozwija się branża.

 

 

 


Justyna Rutkowska

Michał Rostowski

Swoją przygodę z tańcem rozpocząłem w 2008 roku pod okiem Radosława Natkańskiego (pierwsza obsada musicalu „Metro"). Kolejne lata zaowocowały spotkaniem z reprezentantami polskiej sceny street dance, co doprowadziło mnie do zetknięcia się z pierwszymi undergroundowymi zawodami, warsztatami, jamami. W Gdańsku uczyłem się początkowo pod okiem instruktorów NBDS, następnie Da Soul Kids. Jestem tancerzem Teatru Muzycznego w Toruniu. Współorganizowałem takie imprezy jak Infinite Force oraz Urban Dance Meeting. Wielokrotnie stawałem na najwyższym stopniu podium na contestach i zawodach tanecznych: Hip Hop Jam (2012, Hip-Hop), Dance Tribute (2013, House), Eye to Eye Battle (2014, HH/House 2vs2), Spal Trampy (2015, House) Rytm Ulicy (2017, Duo), Letni Konkurs Tańca (2018, 2019). Uczestniczyłem w warsztatach z autorytetami z całego świata: Brian Green, Brooklyn Terry, Didier, OG, Meech, Naim, Mamson, Mr. Wiggles, Poppin Pete, Boogaloo Sam, Bboy Machine. Greentech, Buddha Stretch, Henry Link oraz polski: Adam CoJest, Ewa CoJest, Jolanda, Pablo, Kari. W swoim tańcu stawia na muzykalność, unikalność ruchu, pracę na podstawach i groovie.

Prowadzę w żyrafowie zajęcia TIK-TOK DANCE.


Kinga Włodarczyk
Kinga Włodarczyk

Jestem nauczycielką medytacji i jogi w nurcie Vinyasa Krama z 10-letnią praktyką własną.
Właśnie kończę 3-letni kurs nauczycielski jogi u Agnieszki i Macieja Wielobobów, ukończyłam kurs jogi dla kobiet w ciąży i połogu prowadzony przez Olę Uruszczak, kurs treningu funkcjonalnego z elementami jogi Yoga Beat u Karoliny Erdmann oraz uczestniczyłam w licznych warsztatach. Nieustannie się dokształcam aby podczas zajęć wykorzystywać najnowszą wiedzę dotyczącą pracy z oddechem i ciałem.

Na zajęciach skupiam się na łagodnej i płynnej pracy z ciałem połączonej z uważnym oddechem, który jest dla mnie kluczowym elementem praktyki. Moim celem jest sprawić aby każdy uczestnik zajęć poczuł się lepiej w swoim ciele, potrafił swobodnie oddychać i poczuł spokój umysłu. Głęboko wierzę, że joga jest dla każdego i niesie ze sobą ogromne korzyści dlatego serdecznie wszystkich zachęcam do praktykowania jogi i zapraszam na zajęcia.


Joanna Łoś

Joanna Łoś

Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w 2008 roku wraz ze Studiem Ruchu SK-ART. W moim życiu/karierze pojawił się taniec towarzyski, cheerleading, pole dance oraz hip hop, z którym związana jestem do dziś. Szkoliłam się u rozmaitych polskich i zagranicznych tancerzy. Przez kilka lat uczęszczałam do Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Lajkonik, jednak na lodowisku było dla mnie za zimno. Ponad 10 lat rozwijałam się jako tancerka w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, z którym brałam udział w ponad 100 koncertach na wielu rozmaitych scenach. Wystąpiłam także na zagranicznych festiwalach m.in. „Mosty Między Miastami” – Słowacja, „Festival Internazionale Di Penticoste Silvi Marina” – Włochy, „Alanya Festival”- Turcja, „Belvárosi Fesztivál” – Węgry. Od 2021 roku należę do Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki” i tam wzbogacam swoje umiejętności nad


Zosia Matusik

Zosia Matusik

Taniec towarzyszy mi prawie całe życie, ale profesjonalnie zaczęłam trenować hip hop w 2015 r. Jestem tancerką grupy turniejowej „Gang Cioci Ady”, regularnie szkolę się warsztatowo zarówno u polskich jak i zagranicznych tancerzy m.in Maniek Kotarski, Sandy Rzeźniczak, Patryk Brdey, Darek Bujnowski, Lea Simonsen oraz na dużych eventach jak Fair Play Dance Camp. Po za prowadzeniem grup i uczestnictwem w zawodach, realizuje się również przed kamerą, biorąc udział w teledyskach (Klaudii Gawor, Abradaba, Andy Seymour) oraz wielu projektach tanecznych. Kocham taniec za to, że daje mi wolność i radość oraz pozwala poznać wielu wspaniałych, inspirujących ludzi. Jako instruktor zwracam uwagę na oryginalność ruchu i zaangażowanie. Po za salą jestem studentką socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, interesuję się językiem migowym i podróżuję.


Zosia MatusikAmelia Szczembara

 

Swoje zamiłowanie do tańca rozpoczęłam w bardzo młodym wieku. Pierwsze kroki taneczne stawiałam na zajęciach tańca towarzyskiego oraz cheerleadingu w Sk-art. Trenowałam również łyżwiarstwo figurowe, ale najbardziej ciągnęło mnie do hip hopu. Oprócz tańca rozwijałam się również wokalnie. Byłam w chórze Opery Krakowskiej. Grałam na wiolonczeli, fortepianie, gitarze oraz ukulele. Chodziłam do szkoły muscialowej w której łączyłam taniec z śpiewem. W liceum muzycznym przez natłok zajęć musiałam zrezygnować z tańca w studio tanecznym i skupić się na wokalu. W tamtym czasie zainteresowałam się K-popem, czyli Południowo Koreańską muzyką pop, która bardzo silnie połączona jest z tańcem. W wolnym czasie zaczęłam uczyć się choreografii K-pop sama w domu. 3 lata tańczyłam i prowadziłam grupę Flare DSQ, z którą wielokrotnie występowałam w konkursach. Aktualnie jestem w grupie tanecznej Elesis Crew.